Levelet írt Zuckerberg a főügyésznek, gondja akadt a mesterséges intelligenciával
A Meta arra kéri az Egyesült Államok kormányát, hogy akadályozza meg az OpenAI átállását profitorientált működésre.
A főügyész saját honlapján közzétett nyilatkozatában azt mondta: ez az intézkedés egyértelművé teszi, hogy „Ausztráliában nincs helye azoknak, akik dicsőítik a gyűlöletet”.
Az ausztrál szövetségi kormány törvénymódosítást kezdeményez a náci karlendítés betiltásáról is, miután júniusban már betiltotta a náci jelképek és kellékek közszemlére tételét és árusítását – jelentette be kedden Mark Dreyfus szövetségi főügyész. A szövetségi parlament elé a terrorizmusellenes törvényhez szerdán beterjesztendő módosítási javaslat alapján a náci karlendítés bűncselekménynek fog minősülni az országban.
A főügyész saját honlapján közzétett nyilatkozatában azt mondta: ez az intézkedés egyértelművé teszi, hogy „Ausztráliában nincs helye azoknak, akik dicsőítik a gyűlöletet”. „Ausztráliában egyáltalán nincs helye a gyűlöletnek, az erőszaknak és az antiszemitizmusnak” – tette hozzá Dreyfus. „A törvénymódosítási javaslat egyértelműen jelzi, hogy Ausztráliában nincs helye olyan cselekedeteknek és szimbólumoknak, amelyek a terrorizmus és a holokauszt szörnyűségeit dicsőítik” – olvasható a közleményeben.
Az ausztrál szövetségi kormány júniusban betiltotta a náci jelképek és kellékek közszemlére tételét és árusítását.
A náci tisztelgés tilalma nem szerepelt abban a törvénymódosításban, mert ezt akkor az államok és területek belátására bízták. Októberben Sydneyben letartóztattak három férfit, és eljárást indítottak ellenük, mert náci karlendítéssel tisztelegtek egymásnak a Zsidó Múzeum előtt.
(MTI)
Nyitóképünk illusztráció: A tavalyi Paris Saint-Germain–Juventus mérkőzésen náci karlendítéseket és majomhuhogásokat rögzítettek a Juventus szurkolóitól a Parc des Princes-ben/Twitter